دسترسی به یوتیوب در مصر یک ماه ممنوع شدخبرگزاری فارس: مقامات مصری دسترسی به سایت یوتیوب را در این کشور به مدت یک ماه مسدود کردند. علت این مساله انتشار ویدئوهای ضد اسلامی در سایت مذکور در سال ۲۰۱۲ اعلام شده است.

عال ترین دادگاه اداری مصر دیروز حکمی صادر کرده که به موجب آن مقامات این کشور باید به مدت یک ماه جلوی دسترسی به یوتیوب را بگیرند.

علت این تصمیم آن است که در سایت یوتیوب در سال ۲۰۱۲ ویدئویی بارگذاری شده بود که بی گناهی مسلمانان نام داشت و در آن به مقدسات مسلمانان و به خصوص شخص پیامبر اسلام(ص) توهین شده بود.

به دنبال انتشار این ویدئو قرار شد در سال ۲۰۱۳ سایت یوتیوب در مصر مسدود شود، اما فرایند تجدیدنظر خواهی در ارتباط با حکم یادشده ۵ سال به طول انجامید و پس از یک کشمکش قضایی طولانی سرانجام حکم مسدود شدن یک ماهه یوتیوب صادر شده است.

بر خلاف سال ۲۰۱۳ تصمیمی که این بار صادر شده قطعی است و هیچ مقام قضایی یا دولتی نمی تواند آن را نقض کند. البته صدور دیرهنگام این حکم پس از گذشت حدود شش سال از وقوع حادثه تاسف آمیز توهین به پیامبر اسلام در سایت یوتیوب موجب تمسخر و انتقاد بسیاری از شهروندان مصری شده است.